Lords Mobile Bugün: 0    Bütün gönderiler.: 68

Toplam:#11

Etkinlik

[Etkinlik] Oyun Rehberi Etkinliği

[Linki Kopyala] 10/28524 [Etkinlik sona erdi.]

#1
Gönderildi 2017-07-21 21:47:20 | Sadece konu sahibinin konularını göster


Merhaba Lordlar ve Leydiler!

Oyun bilgilerinizi Mücevhere çevirmek ister misiniz? 
Oyunumuz için öğretici Rehber hazırlayarak 20K Mücevhere kadar ödül kazanabilirsiniz! 

Oyun bilgilerinizi, yeni başlayan oyunculara rehber olabilecek şekilde bu gönderi altına yorum olarak paylaşabilirsiniz. 

Etkinlik için son gün: 30.07.2017

Kurallar ; 

1. Aşağıda belirttiğimiz konular biri üzerine rehber hazırlamanız ve rehberinizin başlığında seçtiğiniz konuyu kesinlikle belirtmeniz gerekmektedir. Bu konular şunlardır ;
                    a) Kolezyum
                    b) Kaynak toplama ve Canavar avlama
                    c) Formasyon Türleri, Saldırı liderleri ve özellikleri
                    d) Asker tipleri ve saldırı çeşitleri
                    e) İçtima çeşitleri ve taktikleri
                    f ) Kahraman etapları

2. Bu etkinlik Türk Lords Mobile oyuncuları için geçerlidir.

3. Alıntı gönderi yapanlar diskalifiye edilir.

4. Rehberinizi paylaşarak etkinliğe katıldığınızda, IGG'nin rehberinizi kullanmasını,  reklam amacıyla veya reklam amacı gütmeyen şekilde paylaşmasını kabul etmiş sayılırsınız.

5. Lords Mobile ekibi bu etkinliğin iptali, ödüllerin ve kuralların değişim hakkını saklı tutar.


Etkinlik Ödülleri:

En iyi rehberi paylaşan 5 oyuncu 20k elmas kazanacaktır. 

Oyun rehberi etkinliğinin kazananları duyurulduğunda kazananlarla forum üzerinden iletişime geçilecektir.

İmza
#2
Gönderildi 2017-07-22 11:44:00 | Sadece konu sahibinin konularını göster

Üzgünüz, sonraki detayları görmek için yetkili değilsiniz.


[justify]A) Kolezyum bize 3 saatte bir mücevher veren , sıralamaya göre mücevher miktarı artan arena türü bir yerdir. Kahramanlar orada rakip kahramanlarla savaşır. En fazla 5 kahraman koyulabilir.                                    B)İnşaat, araştırma, asker basma , kargo gemisi vs şeylerde kaynağa ihtiyaç duyarız, dolayısıyla da kaynak bizim için çok önemlidir. Paket almadan kaynak yetiştirmek çok zordur , bu sebeple de kaynak toplayarak kolaylık sağlayabiliriz. Kaynak toplamak bize avantaj sağlar. Krallığa 2 tür canavar gelir ve sürekli yenilenir, canavarlar seviyelere ayrılır ; 1-2-3-4-5 diye, canavar seviyesi arttıkça da güç oranı artar, bu sebeple bize vuruşta vereceği ödül de artar. Diğer bir şey ise öldürülen her canavar loncaniz var ise hediye olarak lonca üyeleri tarafından açılabilir ve anahtar verir , canavar seviyesi arttıkça vereceği anahtar sayisi da artar.         C)Formasyonlar bizlere savaşlarda bir nebi güç kazandırır. Her formasyon kendi çapında etkilidir örneğin piyade kare formasyonu rakipte nişancı fazlaysa çok iyi iş görür. Liderler hem takıların avantajlarını hem de hünerlerini faydalarını kapsar , dolayısı ile de liderle saldırmak çok önemlidir. Liderle saldırmak bize çok fayda sağlar.            D)Oyun bize 4 tip asker sunuyor,her tip askerin özelliği kendi bölümünde yazar, tipler de kendi içinde 4 e ayrılır: 1. Piyade, 2. Nişancı, 3.Süvari, 4. Mancınık . 4 tip seviyesi arttıkça da askerlerin gücü artar. Birilerini saldırmak çok kolaydır, fakat sonucu kötü olabilir , saldırıların çeşidi çok fazladır. Bu tamamen sizin isteğinize göre olur.                              E)İçtimalar birisine toplu şekilde saldirmamizi sağlar. 5, 10 dakika ve 1,8 saat seklinde içtimalar açılabilir. İçtima açılacak kişinin hangi çeşit askerinin olduğu çok önemlidir, bu sayede o askerin karşısında güçlü olan tip askere ictimada ağırlık verilebilir. İçtima açılınca ölme ve yaralanma olur.                                  F) Kahraman etaplarıni bitirmek bize XP , kudret, kaynak verir, aynı zamanda bazı etaplar ödül olarak 10 kahraman madalyası, bazı etaplar ise bize bir kahramanı açabilmek için gerekli olan bölümü tamamlamamızda yardımcı olur. Ama bunun için 3 yıldızla tamamlamak şarttır.[/justify]

İmza
AAADDDEEEMMM
#3
Gönderildi 2017-07-22 23:57:52 | Sadece konu sahibinin konularını göster

Üzgünüz, sonraki detayları görmek için yetkili değilsiniz.


Merhaba, rehberi sadece bir konu üzerine daha detaylı anlatmanızı istiyoruz. Teşekkür ederiz

İmza
#4
Gönderildi 2017-07-24 17:51:56 | Sadece konu sahibinin konularını göster

Üzgünüz, sonraki detayları görmek için yetkili değilsiniz.


A.kolezyum

İmza
LİMON
#5
Gönderildi 2017-07-25 01:32:53 | Sadece konu sahibinin konularını göster

Üzgünüz, sonraki detayları görmek için yetkili değilsiniz.


Kolezyum;

Kolezyum kale seviyesi 10 olunca açılan yapıdır. Burada Krallığınızdaki oyuncular içinde farklı bir rekabet sergileyebilirsiniz. Kahraman etaplarındaki açtığınız ve geliştirdiğiniz kahramanları burada rakip oyuncu ile düelloya  sokuyorsunuz. Düellolar otomatik olarak yapılmaktadır Günlük maksimum 5 saldırı yapabilirsiniz.Daha fazla saldırı yapmak için elmas harcamanız gerekmektedir ilk seferde 250 elmas ile 5 saldırı hakkı  alabilirsiniz. bundan sonra alacağınız her 5 savaş hakkı  400 elmastır. 
Kolezyumda maksimum 5 kahraman kullanabilirsiniz ve bunları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Savunma dizilimi;
Savunma dizilimi size saldıran oyuncuların saldırdığında karşısına çıkmasını istediğiniz kahramanları koyacağınız yerdir. İstediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Ödül;
Kolezyumda  oyuncular  her 3 saatte 1 ödül  alırlar.Aldıkları ödüller ise yaptıkları sıralamaya göre şu şekilde  verilmektedir.
1.              500 elmas
2-5.           375 elmas
6-10          300 elmas
11-20         225 elmas
21-50         175 elmas
51-100       135 elmas
101-200     100 elmas
201-500      70 elmas
501-1000    45 elmas
1001-1800  30 elmas
1801-3000  20 elmas
3001-5000  10 elmas

Bu ödülleri isterseniz 3 saatte bir , isterseniz biriktirip alabilirsiniz.

Sıralama;
Kolezyuma girdiğinizde sağ üst köşede sıralama ekranı vardır oraya tıkladığınızda kolezyumdaki ilk 100 oyuncuyu Bu oyuncuların kahramanlarının güçlerini ve hangi kahramanlarını kullandığını görebilir ve ona göre bir strateji geliştirebilirsiniz. 

Savaş raporu;
Savaş raporu ekranında son 20 savaşınızı tekrardan izleyebilirsiniz ve yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. 

Gruplaşmalar;
Kolezyum savaşlarında baya öneme sahip bir yer. 7 günde 1 farklı kahramanlarınıza ek özellikler gelmektedir Örn : Zeka, savunma,saldırı,kritik vb. 
Ek özellik almış kahramanlarınızı  savaşa koyarak normalde kazanamadığınız savaşları kazanabilirsiniz ve daha ön sıralamalara gelebilirsiniz.

İmza
Savunucu
#6
Gönderildi 2017-07-25 01:51:16 | Sadece konu sahibinin konularını göster

Üzgünüz, sonraki detayları görmek için yetkili değilsiniz.


»»Kolezyum Nedir?
     Kolezyum 10.Kale seviyesi ile açılan bir yapı olup,günlük giriş sınırı bulunan başarı düzeyine eşdeğer olarak her 3 saatte bir 500 elmasa kadar ödüller veren bir "mini savaş oyunudur"

»»Savaş Nasıl Yapılır?
     Kolezyum mücadelesinde boy gösterebilmek için 10.Kale seviyesine erişmeniz gerekmektedir.Sonrasında hiçbir eylem göstermenize gerek kalmaksınızın Kolezyum IGG hesabınızın için aktif hale gelir.Unutmayın günlük 5 savaş hakkınız bulunmaktadır.(Elmas ile arttırılabilir.)

»»Ödül Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım?
     Kolezyumda ödül kazanmaya başlamak için en az 5000. sıraya erişmeniz gerekmektedir.(5000.sıra için 3 saatlik elmas ödülü 10 elmastır.)Kolezyum hakkındaki sıralama/ödül listesi için aşağıdaki resmi inleceleyebilirsiniz.     »»Sıralamamı yükseltmek için ne yapmalıyım?
          Sıralamanızı yükseltmek için tek yapmanız gereken başarı sıralamasında sizden yüksek olan rakiplerinizi yenerek onların sıralamasını ele geçirmektir.
     »»Savaş kazanmak için ne yapmalıyım?
          Savaşta kazananı belirleyen 2 unsur vardır;Birincisi ve en geçerli unsur Kahraman(lar) kudreti.Bu sayıyı savaş alanındaki güç sınırınız olarak görebilirsiniz(tabiki rakiplerinizin güç sınırlarınıda).Kahraman kudretinizi arttırmak için,kahramanlarınızın seviyesini,derecesini ve rütbesini yükseltebilir,Kahramanlarınız için gerekli olan mükafatları toplayarak kahramanlarınızın(dolayısıyla kahraman kudretinizin)yükselmesini sağlayabilirsiniz.İkinci ve daha detaylı unsur; Kahraman Gruplaşmaları.Kahraman Gruplaşmaları her hafta IGG tarafından rastgele seçilir.Bir kahramanınız haftanın gruplaşması için uygun bir karekterse çerçevesinin sağ üst köşesinde minik bir yıldız belirecektir.Gerekli gruplaşmaları sağlayarak fazladan özellikler kazanıp kudret puanı sizden yüksek oyuncuları yenebililirsiniz(yenilebilirsiniz).UNUTMAYIN!! Gruplaşmalar olumlu olabileceği gibi olumsuz sonuçlarda doğurabilir.Bu yüzden her hafta kontrol etmekte fayda var.

 »»Kolezyum hakkında dahası
     1-)Savaş esnasında kahramanlarınız sistem tarafından kontrol edilir.
     2-)Her gün 5 ücretsiz giriş hakkı verilir,elmas ile arttırılabileceği gibi her gün sıfırlanır.Kullanılmayan haklar bir sonraki güne devretmez.
     3-)Saldıran kişi verilen süre sınırı içinde rakibinin tüm kahramanlarını yok etmelidir.Aksi takdirde kaybetmiş sayılır.

Rehberimin burada sonuna geldim.Keyifli oyunlar bol elmaslar.

İmza
We Stark
K 146
#7
Gönderildi 2017-07-25 01:53:56 | Sadece konu sahibinin konularını göster

Üzgünüz, sonraki detayları görmek için yetkili değilsiniz.


Eray moderotörüm,birden fazla rehber ile konuya katılabiliyor muyuz?Şimdiden cevabınız için teşekkürler.

İmza
We Stark
K 146
#8
Gönderildi 2017-07-25 03:17:39 | Sadece konu sahibinin konularını göster

Üzgünüz, sonraki detayları görmek için yetkili değilsiniz.
KAHRAMAN ETAPLARI
Öncelikle Kahraman Etapları'nın beni oyuna başlamaya teşvik eden bir unsur olduğunu belirtmek isterim =) 
-
Kahraman Etapları oyun içerisinde ki half RPG yani yarı Rol yapma oyunu bölgesidir .
Burada etap boyunca oyunun bize hediye olarak verdiği kahramanları geliştirebilir ve etaplardan düşen özel eşyalarla kahramanlarınızı yükseltmenizi sağlayabilirsiniz.


Başlangıçta sizden her karakterin manasının doldurulması halinde üzerine tıklanması istenecektir bu özellik o karakterin aktif kullanabileceğiniz güçlü bir özelliğidir ve bu her karakterde değişir 
Örneğin çoğu karakter saldırı üzerine hamle yaparken bazı karakterler takımının can barını doldurur her karakterde değişir.
1. etaptan itibaren başarıyla geçtiğiniz her bölümde kahramanlarınız tecrübe puanı kazanır.
Tecrübe puanlarını sadece bu şekilde değil etaplarda ki bölümleri 3 yıldızla bitirmeniz durumunda bölümde 'Hızlı Geç' seçeneği sunulur .
Hızlı Geç seçeneği ile tamamlanan bölümlerde ekstra olarak 5 ile 3 dakika kısaltma (bölüme göre değişir) ve yanında Ballı Jambon , Kuzu Pirzola ve Hindi Kızartma verir , bunları kazanma sayınız o bölümde Hızlı Geç seçeneği kullanmanız durumunda artar.
..
Ne işe yarar bu yemekler ? 
Bu yemekler sırasıyla ;
Ballı Jambon = 60 
Kuzu Pirzola = 300
Hindi Kızartma = 1.500 
Kahraman TP'si kazandırır ve dilediğiniz kahramanınızı hızlı bir şekilde seviye atlatmanızda yardımcı olur.
Buda şu olayı beraberinde getiriyor.
Etap sonunda size hediye olarak verilen şampiyonu nasıl yükselteceğinizi düşünürken bu yöntem çok işinize yarıyor.
Tabii bu tatlımı tatlı hoşmu hoş pratik mi pratik olayın yanında Hızlı Geç seçeneğinin normal etaplarda 6 , Elit etaplarda 12 DNÇ harcadığını bilmeniz ve bunun yanında maximum DNÇ puanınızın 120 olduğunuzu hatırlatmakta fayda var =) 
Tabii markette ki paketlerde Cesaret Taşı mevcut 1 Cesaret taşı 120 DNÇ etmekte.
-
DNÇ Puanınız 120 ise ve bunun yanında Toprak Görevlerinden 5-10 arası bir DNÇ Puanı geldiyse 120'nin üzerine ekler ve DNÇ puanı yükleme sayacı 0'lanır kısacası 120'den sonra otomatik doldurma pasif duruma düşer görevden almış olduğunuz DNÇ puanları üzerine katlanır.
Etaplarda nasıl ilerleyebilirim ?
-
Bölgeler sırasıyla 6 etap , 18 bölümden oluşur ve ilerledikçe dahada çok zorlaşırlar.
Bu etaplarda ilerlemenin en mantıklı yolu kahraman seçiminde dikkatli olmanızdır. 


Kahraman klasmanları 
-
Oyunda birçok kahraman mevcut ve her kahramanın kendine özel pasif/aktif gücü vardır ,
Kahramanlardan birkaç tanesine özet vericek olursak eğer
oyun başı size verilen Yemin Tutan Wesley bir 'Tank' karakterdir , en önde durur ve takımında hasarı en çok alan sınıftadır .
Ölüm Okçusu Cathiss bir okçudur ve sınıfı ATi Kahraman olarak geçer çevik ve savunması düşük sınıftır fakat ATi klasmanına dahil olan birçok ninja karakter örneğin Gölge Blink ve İblis Avcısı Shroud savaş anında arka tarafa bir anda geçip rakibin Kalkan ve Şifalandıran karakterlerini yoketme özelliğine sahiptir.
Primadonna ve Kar Kraliçesi , bu ikili oyun başı etaplarında verilen fakat güçlü destek rolüne sahip karakterlerdir. Büyücü Klasmanında olan bu iki karakter rakibinizle savaş anında bir anda takımınızın canını fulleyebilir ve çok fazla hasar alan karakterinize kalkan sağlayabilir.


Kahramanlarımı nasıl güçlendirebilirim ?
-
Kahramanlar sadece tecrübe puanları ile değil bölümlerde düşen eşyalar ilede kendini geliştirebilir.
Her kahraman 6 eşya kuşanabilir ve kuşanılan 6. eşyadan sonra kahraman 'Rütbe' terfiyesine hak kazanır.
Maximum 8. rütbeye kadar yükseltilebilir ve her yükselmede eşyaların bonusları karaktere işlenip 6 farklı slot ile tekrar terfi için eşya dizmeniz istenir.


Yeni Kahraman kazanmak
-
Her yeni kahraman bize yıllarca oynadığımız oyunlardan dolayı heyecan yaratır ve burada kazanmak öyle 90 görevi gibi yada sayısız HP'ye sahip Boss kesiminden sonra kurtarılan Archer gibi zor değil =) 
Geçmiş olduğunuz her bölümde 'Elit Etap' bölümünüde beraberinde açmış olursunuz . 
Burada kazanmak istediğiniz kahramanı Elit etap modunda 3 yıldızlı bir şekilde bitirmeniz halinde 'Hızlı Geç' özelliğiyle toplamda 10 adet madalyon kazanarak sahip olabilirsiniz ve en kötü 3 maçtan birinde 1 adet Kahraman madalyonu kazanırsınız .
Oyunda sadece bununla sınırlı değil yine marketten ekstra olarak hızlı bir şekilde kahraman satın alabilirsiniz .


Kahraman Madalyası'nın bir diğer tarafı 
-
Kahraman madalyasının diğer bir özelliği ise kahramanınızın bonuslarının gelişimidir.
Mevcut kahramanınızın harici madalyonları 10-50-100 ve üstü olarak kahramanlarınızın mevcut bonuslarını yükseltir.
Buna bağlı olarak kahramanlarınız her madalyon yükselmesinden sonra Yeşil , Mavi , Pembe , Altın sarısı olmak üzere 4 farklı çerçeveye sahip olurlar.


Kahramanlarımı farklı şekilde kullanabilir miyim ?
-
Kahramanlarınızı kullanmak sadece etaplarla sınırlı değil , Kolezyum savaşlarınıda 1. dereceden etkileyen bir durum aynı zamanda ve orada ki her savaş sonucu sizin geliştirmiş olduğunuz kahramanın gelişim durumuyla alakalıdır. 
Bunun yanında harita üzerinde ki Boss kesimlerinizide Kahramanlar ile yapmaktasınız.
Ayrıca Kahramanlarınız sadece savaş ile sınırlandırmıyor kendisini ve kale duvarına konuşlandırdığınız maximum 5 (seviyeye göre artar) kahraman savaş esnasında ve savaş haricinde farklı olmak üzere bonuslar kazandırır.


Nedir bu bonuslar ?
-
Çoğu kahramanın dediğim gibi kendine bonusları mevcut bunlar İnşaat Hızından tutun Piyada savunmasına kadar bonuslar kazandırmakta krallığınıza.


Ve son olarak Kahramanlarınızda sizin yaşıtınız , siz kaç yaşınızdaysanız (seviye) onlarda o yaştalar =)

İmza
Because of U ...
#9
Gönderildi 2017-07-26 07:46:09 | Sadece konu sahibinin konularını göster

Üzgünüz, sonraki detayları görmek için yetkili değilsiniz.


CANAVAR AVI NEDİR?


Canavar avı,harita üzerinde rastgele ortaya çıkan,3 saat boyunca haritada var olduğu kaleyi işgal eden bir harita patronudur.Canavara saldırmak saldıran kişiye,canavarı öldürmek tüm loncaya ödül kazandırır.

Canavar seviyesi nedir-neyi değiştirir?


Canavar seviyesi arttıkça canavarın gücü ile birlikte aldığınız ödüllerde artmaktadır.Canavar ödülleri tüm canavarlardan alınabilen ortak ödüller ve her canavara özel olan ekipman ödüller olarak ikiye ayrılmaktadır.Aşağıdaki resimlerde Lv.1-5 arası ortak ödülleri bulabilirsiniz.Lv1:
Lv2:
Lv3:
Lv4:
Lv5:     Bu ödüller kalkan,elmas,hızlandırma,altın ve kahraman mükafaat sandıklarıdır.Canavar seviyesi arttıkça ödülün miktar ve/veya kalitesi artmaktadır.
    Canavar avından elde edilebilecek diğer bir ürün ise her canavara göre farklılık gösterebilen Ekipman Ödülleri'dir.Bu rehber için Lv1-5 arası Kraliçe Arı ekipmanlarını inceleyeceğiz.
Lv1:
Lv2:
Lv3:
Lv4:
Lv5:  


  Bu ödüller ise atölyede ekipman oluşturmak için bize gereklidir.Canavar seviyesi arttıkça sırasıyla 


Sıradan »» Sıra dışı »» Nadir »» Destansı »» Efsanevi


materyaller kazanırsınız ve bu materyaller ile yine aynı seviyede "Kahraman eşyası" üretebilirsiniz.


Canavar avından edindiğiniz malzemeler ile üretebileceğiniz eşyaları kontrol etmek için; Atölye »» Etkinlik Ekipmanları sekmesini ziyaret ediniz.
   (Devamı gelecektir).

İmza
We Stark
K 146
#10
Gönderildi 2017-07-28 00:01:04 | Sadece konu sahibinin konularını göster

Üzgünüz, sonraki detayları görmek için yetkili değilsiniz.


D)Asker Tipleri ve Saldırı Çeşitleri ;

Asker Tipleri :
    Öncelikle Bir Savaş Oyununda Olması Gereken En Önemli Şeylerden Biride Askerdir.Bizim Oyunumuzdada 4 Ceşit Asker Tipi Vardır.Bunlar Sırasıyla ;
-T1 Askerler (Barbar - Okçu - Katafrakt - Mancınık)
-T2 Askerler (Gladyatör - Keskin Nişancı - Sürüngen Binici - Katapult)
-T3 Askerler (Asil Muhafız - Görünmez Nişancı - Asil Süvari - Ateş Mancınığı)
-T4 Askerler (Yiğit Savaşçı - Yiğit Topçu - Kadim Ejder Binici - Yok Edici)

Barbar : Barbar Bir Piyade Türüdür.Menzilli ve Kuşatma Araçları Karşısında Güçlü İken , Süvari ve Savunma Birlikleri Karşısında Zayıftır.Barbar T3 Birliklerinden Önce Ölerek Onlarıda Bir Yandan Savunmuş Olur. Bu Arada Barbarlar En Hızlı Askerlerden Biridir.

Okçu : Okçu Bir Menzilli Türüdür.Süvari ve Kuşatma Aracları Karşısında Güçlü İken , Piyade ve Savunma Birlikleri Karşısında Zayıftır.Ayrıca Okçu da En Hızlı Birliklerden Biridir.

Katafrakt : Katafrakt Bir Suvari Türüdür.Piyade ve Kuşatma Araçları Karşısında Güçlü İken , Menzilli ve Savunma Birlikleri Karşısında Zayıftır.Ayrıca Katafrakta Barbar ve Okçu Gibi En Hızlı  Birliklerdendir.

Mancınık : Mancınık Bir Kuşatma Aracıdır.Savunma Birliklerine Karşı Güçlüdür , Fakat Piyade , Menzilli ve Süvari Karşısında Zayıftır.Mancınık Diğer Birliklere Nazaran 1 Yıldız Daha Yavaştır.

Gladyatör : Gladyatör Bir Piyade Türüdür.Menzilli ve Kuşatma Aracı Karşısında Güçlü İken , Süvari ve Savunma Birlikleri Karşısında Zayıftır.Hızı 3 Yıldızdır.

Keskin Nişancı : Keskin Nişancı Bir Menzilli Türüdür.Süvarı , Kuşatma Aracı Karşısında Güçlü İken , Piyade ve Savunma Birlikleri Karşısında Zayıftır.Hızı 3 Yıldızdır.

Sürüngen Binici : Sürüngen Binici Bir Süvari Türüdür.Piyade ve Kuşatma Aracı Karşısında Güçlü İken , Menzilli ve Savunma Birlikleri Karşısında Zayıftır.Hızı 4 Yıldızdır.

Katapult : Katapult Bir Kuşatma Aracıdır.Savunma Birlikleri Karşısında Güçlüdür , Fakat Piyade , Menzilli ve Süvari Karşısında Zayıftır.Hızı 3 Yıldızdır.

Asil Muhafız : Asil Muhafız Bir Piyade Türüdür.Menzilli ve Kuşatma Aracı Karşısında Güçlü İken , Süvari ve Savunma Birlikleri Karşısında Zayıftır.SLD si SAV ı ve SP si 3 Yıldız , Hızı 2 Yıldızdır.

Görünmez Nişancı : Bir Menzilli Türüdür.Süvari ve Kuşatma Aracı Karşısında Güçlü İken , Piyade ve Savunma Birlikleri Karşısında Zayıftır.SLD si SAV ı ve SP si 3 Yıldız , Hızı 2 Yıldızdır.

Asil Süvari : Asil Süvari Bir Süvari Türüdür.Piyade ve Kuşatma Aracı Karşısında Güçlü İken , Menzilli ve Savunma Birlikleri Karşısında Zayıftır.SLD si SAV ı SP si ve Hızı 3 Yıldızdır.

Ateş Mancınığı : Ateş Mancınığı Bir Kuşatma Aracıdır.Savunma Birlikleri Karşısında Güçlü Fakat , Piyade , Menzilli ve Süvari Karşısında Zayıftır.SLD si SAV ı ve SP si 3 İken Hızı 1 Yıldızdır.

Yiğit Savaşçı : Yiğit Savaşçı Bir Piyade Türüdür.Menzilli ve Kuşatma Aracı Karşısında Güçlü İken , Süvari ve Savunma Birlikleri Karşısında Zayıftır.SLD si SAV ı ve SP si 4 Yıldız İken , En Yavaş Birliktir , Hızı 0 Yıldızdır.

Yiğit Topçu : Yiğit Topçu Bir Menzilli Türüdür.Suvari ve Kuşatma Aracı Karşısında Güçlüdür Fakat , Piyade ve Savunma Birlikleri Karşısında Zayıftır. SLD si SAV ı ve SP si 4 Yıldız , Hızı 1 Yıldızdır.

Kadim Ejder Binici : Kadim Ejder Binici Bir Süvari Türüdür.Piyade ve Kuşatma Aracı Karşısında Güçlü İken , Menzilli ve Savunma Birlikleri Karşısında Zayıftır. SLD si SAV ı ve SP si 4 Yıldız , Hızı 1 Yıldızdır.

Yok Edici : Yok Edici Bir Kuşatma Aracıdır.Savunma Birlikleri Karşısında Güçlüdür , Fakat Piyade , Menzilli ve Süvari Karşısında Zayıftır. SLD si SAV ı ve SP si 4 Yıldız , Hızı 0 Yıldızdır.


Saldırı Çeşitleri : Sonuçta Bu Bir Savaş Oyunu Mutlaka Saldırı Olmalı.Bu Oyundada 2 Çeşit Saldırı Türü Vardır.Bunlar ;

-İçtima : Tek Başınıza Gücünüzün Yetmediği Rakiplere , Karanlık Yuvalara Lonca Arkadaşlarınızdan Destek Alarak Saldırabilmenize Yarar.İçtima Açabilmek İçin Bir Loncaya Üye Olmanız Gerekmektedir.Ancak İçtimaya Katılmak İçin Elinizi Çabuk Tutmalısınız.Çünkü İçtimanın Bir Sınırı Vardır.Yeterince Birlik Katıldıktan Sonra İçtimaya Birlik Gönderemezsiniz.

- Saldırı :Saldırı İçtimanın Tersine Tek Başına Açabildiğimiz Bir Saldırı Türüdür.Saldırı Yaptığımız Rakibe Karşı Öncelikle Gözcü Atmak Daha Mantıklıdır.Gözcü Bize Rakibin Asker Sayısını , Duvar SP sini vb. Şeylerini Gösterir.Gözcü Atmadan Rakibe Saldırmak Anlamsız ve Tehlikelidir.Çünkü Neyle Karşılaşacağımızı Bilmeden Saldırmış Oluruz.

İmza